MyProstir > Установка слухових вікон

Слухові вікна на дах в Україні

Для того щоб горищне приміщення можна було використовувати як житлову мансарду, потрібно утеплити дах за допомогою шару теплоізоляції і ряду покрівельних плівок, а також вирішити питання з природним освітленням. Традиційно для облаштування комфортних кімнат під дахом встановлювали спеціальні вікна в покрівлі – так звані слухові вікна. Що ж важливо знати про установку слухових вікон?

Слухові вікна як такі можуть мати різну конструкцію, і вимоги до їх монтажу істотно відрізняються.

Види слухових вікон

  • Традиційне слухове вікно, яке називають дормер або люкарн, являє собою звичайне вертикальне вікно, аналогічне фасадним вікнам. Його монтують в схилі даху завдяки спорудженню додаткової прибудови, яку з’єднують з кроквяною системою даху.
  • Сучасне слухове вікно – це інноваційне рішення для мансардних дахів, яке монтують похило в площині даху. Ці вікна, що відрізняються простотою монтажу та зручністю, отримали найменування «мансардних вікон». Вони майже повсюдно витіснили застарілі слухові вікна.

Монтаж слухових вікон

Традиційний підхід до установки слухових вікон вимагав втручання в кроквяну систему даху. Для монтажу слухових вікон застарілої конструкції потрібно врізати в схил даху спорудження, яке за формою нагадує своєрідну «шпаківню». Це дозволяє трохи збільшити житловий простір під дахом, але утворює кілька конструктивно складних вузлів, які можуть стати містками холоду. Крім цього, монтаж вертикального вікна з прибудовою погіршує циркуляцію повітря і лише відносно вирішує питання з природним освітленням, створюючи глибокі контрастні тіні.

Монтаж слухових вікон сучасного типу простіший і безпечніший. Здебільшого похилі мансардні вікна монтують між опорними балками кроквяної системи даху врівень з покрівельним покриттям. Це дозволяє мінімізувати кількість містків холоду і обійтися без втручання в конструкцію даху. До того ж похиле положення мансардних вікон і нестандартна форма укосів полегшує вентиляцію і дозволяє впустити в приміщення під дахом більше природного світла.

Слухові вікна VELUX

Інноваційні слухові вікна, які прийшли на зміну класичним дормерам і люкарнам, були винайдені в середині XX століття датським інженером, який зареєстрував торгову марку VELUX. З того часу найменування слухових вікон VELUX, які стали всесвітньо визнаним стандартом мансардного скління, підкреслює їх ключові характеристики. Слово складається з двох частин: VE – від ‘ventilation’ – «вентиляція» та LUX – «світло, освітлення».

Найважливіша перевага слухових вікон ВЕЛЮКС у тому, що для їх установки використовують спеціальний гідроізоляційний оклад, який підбирають саме під покрівельний матеріал. Це дозволяє гарантувати повну герметичність і гідроізоляцію в місцях примикання мансардного вікна і конструкції даху. Крім того, слухові вікна VELUX можна оснастити кількома сучасними рішеннями, що полегшують комфорт їх експлуатації. Це вентиляційні клапани, механічні та автоматичні сонцезахисні системи, пристрої для дистанційного керування і багато іншого.

Професійна установка слухових вікон

Професійна установка слухових вікон може бути виконана як на етапі будівництва мансарди в приватному або багатоквартирному будинку, так і під час ремонту або реконструкції готового горища. У другому випадку для монтажу мансардного вікна в готовий дах зовсім не обов’язково вносити зміни в конструкцію кроквяної системи і виконувати повний демонтаж покрівельного покриття.

Річ у тому, що відстань між кроквами зазвичай більше стандартної ширини сучасних слухових вікон, а за потреби конструкцію кроквяної системи можна трохи відкоригувати. І все ж монтаж слухових вікон слід виконувати тільки професіоналам. Фахівці повинні володіти всіма необхідними навичками і використовувати в роботі тільки оригінальні монтажні комплекти виробника. Тому рекомендуємо звертатися до фахівців із установки мансардних вікон, які мають сертифікат VELUX Expert або VELUX Pro. Вибрати виконавця для сертифікованого монтажу слухових вікон можна прямо на сайті myprostir.com.

Партнери VELUX по монтажу слухових вікон в Україні

Як відбувається монтаж слухових вікон

Монтаж слухових вікон включає низку робіт, які покликані забезпечити не тільки надійність і конструктивну міцність вікна і даху, а й гарантувати гідро- і теплоізоляцію конструкції. При цьому важливо приділити увагу поєднанню шарів теплоізоляційного пирога даху з гідроізоляційним окладом і коробкою мансардного вікна.

Основні етапи монтажу слухового вікна включають:

  • установку рами зі стулкою мансардного вікна на додаткову рейку в порожній проріз між кроквами з використанням монтажних куточків;
  • з’єднання шарів покрівельного пирога (гідробар’єру, теплоізоляції, паробар’єру) з конструкцією мансардного вікна;
  • монтаж дренажного жолоба і гідроізоляційного окладу по периметру вікна з повною гідроізоляцією стиків і примикань;
  • укладання покрівельного матеріалу по периметру вікна із застосуванням стандартних або добірних покрівельних деталей;
  • фіксацію шарів покрівельного пирога зсередини приміщення і установку укосів мансардного вікна.

Вартість установки слухових вікон в Україні

Коли заходить мова про ціну на монтаж слухових вікон, важливо брати до уваги, що вартість робіт із встановлення вертикальних вікон, які використовуються в дормерах і люкарнах, може бути нижче, ніж монтаж сучасних мансардних вікон. Проте потрібно розуміти, що на фінальну суму впливає не тільки вартість безпосередньо установки вікна, але і робіт зі зведення додаткової прибудови, що оплачується окремо.

Що ж стосується слухових вікон сучасного типу, тут платити потрібно буде тільки за роботи з монтажу конструкції. І сумарний кошторис із урахуванням ціни на вікна найчастіше виявляється дешевшим. При цьому вартість установки слухових вікон в Україні в будь-якому разі обчислюється індивідуально, оскільки вона визначається розмірами мансардного вікна, конструкцією даху, розташуванням об’єкта та іншими факторами. Дізнатися ціну на монтаж мансардних вікон можна в організаціях, які надають дану послугу в вашому регіоні, або зателефонувавши за безкоштовним номером чи заповнивши форму на цьому сайті.

Монтаж слухових вікон в Україні

Для того щоб замовити монтаж слухових вікон в Україні, найпростіше скористатися зручною навігацією за допомогою онлайн-карти. Для цього вам потрібно вибрати відповідний регіон, в якому розташований ваш населений пункт, і зателефонувати за відповідним номером.