MyProstir > Мансарда > Корисна інформація > Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення
Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення

Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення

Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення

Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення Часто вітальня – це найбільш багатофункціональне приміщення будинку. Тут приймають гостей, проводять спільні трапези та дозвілля і просто відпочивають родиною. Для когось головний об’єкт вітальні – це столові меблі, а комусь важливіше облаштувати тут простір для читання або перегляду фільмів у домашньому кінотеатрі.

Як облаштувати вітальню на мансарді: оснащення і меблювання приміщення

Часто вітальня – це найбільш багатофункціональне приміщення будинку. Тут приймають гостей, проводять спільні трапези та дозвілля і просто відпочивають родиною. Для когось головний об’єкт вітальні – це столові меблі, а комусь важливіше облаштувати тут простір для читання або перегляду фільмів у домашньому кінотеатрі. У яких же випадках вигідно перемістити вітальню на мансарду і що потрібно знати під час вибору меблів для її облаштування?

Мансардна вітальня – це вельми привабливе рішення, яке змінює весь проєкт котеджу. Якщо дотримуватись  традиційного підходу, то вітальню, як приміщення денного призначення, разом із передпокоєм і кухнею розташовують на першому поверсі, тоді як на мансарді облаштовують кімнати нічного використання – спальні, дитячі, ванні.

Але іноді саме мансардна вітальня стає родзинкою всього будинку і улюбленим місцем родини. Спробуємо описати найбільш поширені ситуації:

  • Вітальня на весь мансардний поверх. Під час реконструкції дачного будинку або розширенні площі невеликого одноповерхового котеджу об’ємна вітальня може зайняти все приміщення мансарди. Для цього буде потрібно утеплити і облаштувати холодне горище і встановити вікна в схилах даху. Причому водопровід і каналізацію наверх можна не проводити. Така вітальня грає роль не столової зони, а, скоріше, кімнати відпочинку або домашньої бібліотеки.
  • Вітальня – на мансарді, а кухня – на першому поверсі. Роздільне розташування вітальні і кухні створює деякі незручності для організації сімейних обідів, і тому основне призначення подібної мансардної вітальні аналогічне першому випадку. Її можна використовувати в ролі кімнати відпочинку або зручного залу для фітнесу та йоги. Такі проєкти можливі у великих за площею котеджах, де облаштовують кухню зі столовою зоною на першому поверсі і додаткову вітальню – на мансарді.
  • Вітальня і кухня  на мансарді. Такий проєкт реалізують, якщо перший поверх відведений, наприклад, під прийом відвідувачів в домашньому офісі або робочому кабінеті. В цьому разі призначення мансардної вітальні стає традиційним. Приміщення використовують для прийому гостей у приватному порядку, для відпочинку і сімейних трапез.

Площа мансардної вітальні

Оскільки проєкт і функціональність мансардної вітальні багато в чому залежать від взаємозв’язку цього приміщення з кухнею, вітальню можна зробити у вигляді окремої кімнати або відкритого об’ємного простору з виходом на 2, 3 або всі 4 сторони будинку. Причому відкриті проєкти, які об’єднують на мансарді вітальню і кухню, теж можливі. Тоді під час облаштування інтер’єру часто відмовляються від стелі і перегородок, облаштовуючи дизайн простору із застосуванням відкритих балок і опор кроквяної системи даху.

  • Закрита вітальня. Мінімальна площа такої вітальні, яка відокремлена від кухні, – 15 м2. Якщо є бажання, таке приміщення не складно переобладнати в дитячу або спальню. Основними предметами інтер’єру тут можуть бути як столовий гарнітур, так і меблі для відпочинку, читання і перегляду кіно. Однак об’єднувати різні види діяльності в такому просторі буде складно.
  • Відкрита вітальня може мати площу в 25-35 м2, і тут вже доцільно виділити повноцінні зони для спільних трапез, сімейного відпочинку і навіть передбачити письмовий або комп’ютерний стіл для роботи або місце для гри на фортепіано. За потреби таке приміщення можна переобладнати для різних цілей – від проведення сімейних свят до спільних занять спортом.

Особливості проектування вітальні на мансардному поверсі

Мансардну вітальню традиційно використовують у другу половину дня. Тому її намагаються розташувати так, щоб вікна приміщення виходили на захід, південний захід, південь або південний схід. Це збільшить інсоляцію кімнати і знизить витрати на зимове опалення будинку.

Житловий обсяг будь-якого мансардного приміщення визначається кількістю, кутом нахилу і формою схилів даху, а також наявністю або відсутністю невисокої фасадної стіни – атикової стінки, яку іноді добудовують над верхнім перекриттям. Під час вибору місця для розміщення меблів у вітальні на мансардному поверсі найкраще орієнтуватися на частину кімнати з висотою стель більше 1,9 м, де доросла людина без проблем може стати в повний зріст.

Біля краю схилів даху можна розставити меблі для сидіння, додавши до загального обсягу простір із висотою стель від 1,4 м до 1,9 м. Інша частина кімнати – сліпа зона, що не призначена для повноцінного використання. Тут встановлюють меблі або взагалі відмовляються від частини простору, відокремлюючи найнижчі зони у зовнішнього краю схилів фальшивими стінами – пристінками.

Меблі для вітальні на мансарді

Як вже йшлося раніше, об’ємна мансардна вітальня зазвичай включає дві або три функціональні зони з відповідними меблями:

  • Диванна група з м’якими меблями як правило функціонально пов’язана з мультимедійною зоною, де встановлюють домашній кінотеатр або акустичну систему. Для відпочинку сюди зазвичай купують великий диван із пуфами, 2-3 крісла та журнальний столик. Залежно від розміру приміщення і особистих переваг можна використовувати як великий тримісний, так і два невеликих двомісних дивани.
  • Столова група – це обідній стіл зі стільцями. Такі меблі повинні бути не тільки привабливими і практичними, але й ергономічними і зручними. Тому по периметру предметів інтер’єру потрібно залишити достатню відстань, щоб сидіти за столом було зручно, а до стільців нескладно було підійти з різних боків.
  • Меблі для зберігання – це книжкові полиці, шафи для посуду та стелажі, де можна розставити сувеніри та прикраси. Їх розміщують у вільних зонах за залишковим принципом. Часто такі меблі зручно задіяти для зонування простору.

Освітлення мансардної вітальні

Природне і штучне освітлення може змінити інтер’єр будь-якого приміщення, і у вітальнях на мансарді важливо добре продумати як розташування мансардних і фронтонних вікон, так і схему штучного світла.

  • Природне освітлення. Відношення площі скління до площі підлоги тут може бути таким самим, як і в інших житлових кімнатах на мансарді – від 1/6 до 1/8. Важливо тільки не забувати про організацію якісного сонцезахисту в денний час, адже похилі мансардні вікна відкриті сонцю сильніше, ніж фасадні конструкції.
  • Штучне освітлення. Щодо організації штучного світла, то на відміну від інших кімнат, де можна обійтися без центрального стельового світильника, у вітальнях на мансарді використовують і місцеве, і загальне освітлення. Підвісні і точкові світильники намагаються розташувати рівномірно по всьому об’єму кімнати, доповнюючи їх торшерами, бра і настільними лампами. Це дає можливість позбутися глибоких тіней, які відкидають крокви, і нерівномірного освітлення похилих стель. Привабливий вигляд мають у дизайні мансардних віталень і групи світлодіодних точкових світильників.

Проектуйте простір віталень на мансардному поверсі з урахуванням потреб усіх мешканців будинку і отримуйте задоволення, використовуючи це приміщення з комфортом і користю.

ПІДПИШІТЬСЯ

Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.


Підписатися на наш Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *