Облаштування дитячої кімнати на мансардному поверсі: як обставити приміщення
Облаштування дитячої кімнати на мансардному поверсі: як обставити приміщення
Облаштування дитячої кімнати на мансардному поверсі: як обставити приміщення Нарівні зі спальнями дитячі в мансардних будинках найчастіше розташовують саме на мансардах, тоді як вітальні і кухні залишають на першому поверсі. Це дозволяє відокремити приміщення загального призначення від кімнат для сну та усамітнення. До того ж невисокий зріст малят і підлітків дає можливість більш повно використовувати мансардне приміщення.
Нарівні зі спальнями дитячі в мансардних будинках найчастіше розташовують саме на мансардах, тоді як вітальні і кухні залишають на першому поверсі. Це дозволяє відокремити приміщення загального призначення від кімнат для сну та усамітнення. До того ж невисокий зріст малят і підлітків дає можливість більш повно використовувати простір під дахом, і мансардні дитячі стають чи не найбільш затишними кімнатами котеджу. Що ж потрібно знати під час проектування і вибору меблів для дитячої на мансарді?
Створення дизайну мансардних дитячих – це творче і одночасно дуже відповідальне завдання. Тут так хочеться дати волю фантазії, що вибір цікавої колірної гами, зручних функціональних меблів і милих деталей інтер’єру перетворюється на справжню гру. Але нерідко дорослі просто не враховують мінливі запити і вік дитини. І в результаті найчудовіший дизайн із часом доводиться переробляти під нові дитячі потреби.
Саме тому мансардні дитячі кімнати краще робити, закладаючи в проєкт можливість простої зміни інтер’єру в майбутньому, коли малюк підросте. Замість оформлення приміщення під якийсь конкретний вік зі стилізацією в мультиплікаційному стилі важливіше організувати світлий, здоровий і екологічний простір, оформлений із урахуванням вимог безпеки.
Акценти проектування мансардних дитячих кімнат
Мансардні котеджі найчастіше будують, якщо в сім’ї більше однієї дитини, адже для родини з трьох осіб досить одного поверху. Якщо вік дітей різний, потрібно враховувати, що малюкам до трьох років окрема кімната не потрібна. Їм вистачить куточка в кімнаті з батьками. З 3-4 років дітям вже потрібен індивідуальний простір, причому 8-10-річним хлопчикам і дівчаткам краще вже виділяти окремі приміщення.
Потрібно враховувати, що дитина в своїй кімнаті проводить більше часу, ніж дорослий, скажімо, в вітальні, спальні або кабінеті, і тому дитяча повинна бути багатофункціональною. Зазвичай в дитячій на мансарді за допомогою меблів, облицювання та інших інтер’єрних рішень виділяють 3 функціональні зони – для сну і відпочинку, для активних ігор, а також для творчості і шкільних занять. Меблі та оформлення підбирають під вік дитини:
- Кімната малюка-дошкільника як правило включає ліжко, столик і стільці, шафи для одягу і книг, а також шухляди або полиці для іграшок. Простір кімнати важливо звільнити від зайвих меблів, в оформленні головний акцент зазвичай ставлять на ігровій зоні.
- Кімната школяра молодших класів більше пов’язана з навчанням, але і тут важливо залишити вільний простір ігрової зони, який можна відокремити кольором від решти кімнати. Головні зміни в дитячій першокласника – поява парти або ергономічного стола і стільця, які відповідають зросту і статурі дитини. Не менш важливо наситити кімнату корисними пізнавальними предметами – атласами, картами, маркерними дошками тощо.
- Кімната підлітка часто перетворюється на спальню або кабінет. Причому переваги в її оформленні дитина в змозі висловити самостійно. На зміну дитячим предметам інтер’єру приходять повноцінні дорослі меблі, а кімната стає справжнім місцем для усамітнення та спілкування з друзями.
Особливості проектування дитячої кімнати на мансардному поверсі
Для дитячої на мансарді зазвичай вибирають найпривабливішу орієнтацію – на південний схід, схід або захід. Якщо кімната виходить на південь або південний захід, вікна важливо оснастити сонцезахистом. Північний напрямок для будь-яких житлових кімнат – несприятливий. Для хорошої вентиляції як правило встановлюють вікна з провітрювачами.
Площа приміщення повинна бути не менше 6-8 м2 на одну дитину, але краще – більше. Кімнату для двох дітей площею понад 14-15 м2 в перспективі можна розділити на 2 частини. Але при цьому важливо, щоб в кожній з них було вікно і місце для ліжка з проходом по боках завширшки мінімум 60 см. Якщо в родині двоє і більше дітей, поруч із дитячими на мансарді важливо запланувати додаткову ванну кімнату.
Проєкт мансардної дитячої кімнати багато в чому визначається конструкцією даху котеджу, від форми і кута нахилу якої залежить обсяг приміщення під схилами. Під час вибору проєкту дитячої на мансарді враховують такі параметри:
- Форма даху мансардного будинку іноді передбачає будівництво фронтонної стіни, яка доходить до гребня даху. Простір кімнат, які виходять на фронтонну стіну, зазвичай більший, ніж тих, що знаходяться у похилих стін у середині схилу, і дитячу частіше розміщують по середині, а біля фронтону – спальню батьків.
- Кут нахилу даху (оптимальний для мансардних будинків – 45-50°) визначає доступний обсяг житлового простору. Формально житловою в мансардних будинках вважають площу з висотою стель вище 1,9 м, хоча в дитячих на мансарді можна розраховувати і на частину приміщення з висотою стель від 1,4 м, яку використовують для установки ліжка і меблів для сидіння. Інший простір залишають для вбудованих меблів або не задіюють. В останньому випадку сліпу зону відокремлюють від житлового приміщення фальшивою стіною – пристінком.
- Атикова стіна, добудована над верхнім перекриттям, й інші архітектурні рішення, як-от схил зі зламом назовні, теж дають можливість збільшити житловий простір всієї мансарди і дитячої кімнати зокрема.
Меблі для мансардної дитячої кімнати
Як вже згадувалося, предмети інтер’єру дитячої кімнати – ліжко, стіл і стілець для занять, а також шафи для речей – повинні відповідати віку і конституції дитини. Для зручності батьки нерідко роблять вибір на користь модульних меблів, розміри яких можна змінювати завдяки підйомним і розсувним механізмам. Всі меблі повинні відповідати вимогам безпеки – бути без гострих кутів і вироблені з екологічно чистих матеріалів.
- Ліжко малюка з часом змінюють на одно- або двоярусне довжиною до 1,5 м, а потім і на повноцінне 2-метрове.
- Крісло або стілець краще вибирати регульоване – на різний вік, з набором налаштувань по зміні положення підлокітників, спинки і висоти сидіння.
- Робочий стіл може мати запас по площі і теж регулюватися за висотою.
Меблі мансардної дитячої не повинні захаращувати приміщення і закривати природне світло з вікон. Предмети інтер’єру найчастіше розташовують по периметру дитячої, залишаючи центральну частину кімнати для активних ігор. Сліпі зони біля зовнішнього боку схилів задіюють для вбудованих меблів – шаф і тумб. Зручно, якщо ліжко буде оснащене шухлядами для білизни, а робочий стіл – полицями для книг.
Кольорове оформлення дитячої на мансарді
Зараз майже ніхто не використовує банальну рожеву і блакитну гаму в облицюванні дитячих приміщень. Замість цього дизайнери інтер’єру разом із психологами і фахівцями з колористики розробили палітри колірних рішень, які благотворно впливають на дитячу психіку. Вважається, що одні кольори сприяють заспокоєнню дітей, тоді як інші пробуджують творчу цікавість і тягу до активних ігор.
Для дитячих на мансарді використовують світлі життєрадісні відтінки холодних і теплих кольорів без надмірно яскравих, строкатих, блискучих і контрастних фарб. Підлогу роблять темнішою, ніж стелі і стіни. Основний колір стін найчастіше – це світло-нейтральний кремовий або бежевий, який доповнюють яскраві акцентні деталі. Оформлення роблять у міру яскравим і лаконічним, але не стриманим.
В інтер’єрі обов’язково використовують достатню кількість джерел світла. Мансардні і фасадні вікна, площа яких повинна бути не менше 1/6-1/8 від площі підлоги, доповнюють загальним і місцевим освітленням із встановленням точкових джерел світла, настільних ламп і нічних світильників.
ПІДПИШІТЬСЯ
Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.
Підписатися на наш Instagram