MyProstir > Мансарда > Корисна інформація > Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі
Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі

Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі

Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі

Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі Спальня – це місце, де ми проводимо чи не третину нашого життя, і комфорт цього приміщення дійсно важливий. Причому бути зручними і сприяти здоровому сну і відпочинку повинні не тільки ліжко і решта меблів, але і вся спальна кімната.

Як обставити спальню на мансарді: облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі

Спальня – це місце, де ми проводимо чи не третину нашого життя, і комфорт цього приміщення дійсно важливий. Причому бути зручними і сприяти здоровому сну і відпочинку повинні не тільки ліжко і решта меблів, але і вся спальна кімната. Особливо це стосується мансардних спалень, висота яких обмежена скошеними стелями. Що ж важливо враховувати під час облаштування такої кімнати?

Кімнати для сну і відпочинку в мансардних будинках найчастіше розташовують саме на мансарді. Найпоширеніший підхід до проектування таких котеджів – поділ будинку функціонально – на денну та нічну зони.

В цьому разі під приміщення загального користування, як-от вітальня і кухня, зазвичай відводять перший поверх. А кімнати для сну та усамітнення – спальні і дитячі – переміщують на мансарду. Таким чином організація однієї або декількох мансардних спалень дозволяє оптимізувати переміщення по будинку в денний і нічний час, зменшуючи кількість непотрібних підйомів і спусків по сходах.

Призначення і функціональність спальні на мансарді

Залежно від розміру будинку мансардна спальня може бути простором виключно для сну і відпочинку або багатофункціональною кімнатою, яка поєднує, скажімо, функції спальні та кабінету або спальні та вітальні.

  • У великих котеджах, де є можливість організувати окремий кабінет і вбиральню, спальню намагаються зробити об’ємним і одночасно світлим мінімалістичним простором без зайвих деталей. Тут встановлюють велике ліжко, приліжкові тумбочки і, якщо треба, організують жіночий будуар – куточок із меблями і дзеркалами для макіяжу. Це може бути комод або туалетний столик і два крісла біля нього. Інші меблі і техніку переміщують в інші кімнати.
  • Якщо площа будинку обмежена, в спальні організують додатковий простір для роботи, відпочинку та зберігання предметів. Найчастіше тут встановлюють платтяну шафу, домашній кінотеатр або акустичну систему або навіть виділяють місце для роботи за комп’ютером. У такій ситуації основну увагу приділяють не розташуванню ліжка як в першому випадку, а зонуванню простору, яке можна виконати в тому числі за допомогою ширм.

Планування мансардної спальні і суміжних приміщень

Для того щоб сповна насолодитися затишком приміщення, спальна кімната на мансардному поверсі повинна відповідати таким вимогам:

  • Площа мансардної спальні, розрахованої на двох чоловік, повинна бути не менше 8-9 м2, а краще – 10-12 м2.
  • Розташування спальні на мансарді щодо садової ділянки і сторін світу повинно враховувати рівень зовнішнього шуму і сонячного освітлення. Вікна кімнати для відпочинку зазвичай направляють у сад або у внутрішній двір – на схід, захід чи південь, але не на північ. В останньому разі в приміщенні буде недостатньо природного світла і занадто холодно взимку.
  • Мікроклімат і зручність спальні дуже залежать від розмірів і облаштування вікон і системи вентиляції. Площа світлопрозорих конструкцій мансардної спальні повинна бути в межах 1/6-1/8 від площі підлоги. Мансардні вікна краще оснастити сонцезахистом – шторами, жалюзі, маркізетами або ролетами, а також вбудованими провітрювачами. До того ж у багатьох мансардних будинках облаштовують примусову систему вентиляції. Крім того, вікна та інші світлопрозорі конструкції мансарди повинні задовольняти вимогам щодо теплоізоляції.

Не менш важливо правильно спроектувати і облаштувати суміжні зі спальнею приміщення. Біля головної спальні рекомендується розташовувати основну ванну кімнату і, якщо можливо, гардеробну. Це дозволить користуватися приміщеннями з найбільшим комфортом.

Що визначає зручність використання спальні на мансарді?

Облаштування спальної кімнати на мансардному поверсі багато в чому залежить від площі приміщення, яка в свою чергу може бути обмежена висотою похилих стель:

  • Житлова частина мансардної спальні, де людина буде переміщатися або стояти в повний зріст, повинна включати простір із висотою стелі від 1,9 м, а краще – 2,2-2,5 м і більше.
  • Місце для ліжка не обов’язково повинно знаходитися в найпросторішій частині кімнати, іноді ліжко ставлять під більш низькими стелями. Далекий його край, призначений для сидіння, допускається розташовувати під стелями висотою від 1,4-1,5 м, а ближній, де потрібно буде встати на повний зріст, мінімум – 1,7-1,9 м.

Висота стель у мансардних спальнях, а значить і житлова площа, визначаються такими факторами:

  • Форма даху. Залежно від конструкції даху мансардні будинки можуть мати або не мати фронтонну стіну, яка доходить до гребня. Житлова площа мансардних приміщень, які обмежені тільки схилами, зазвичай менше, ніж площа аналогічних кімнат, де є і схили, і фронтонна стіна (стіни).
  • Кут нахилу і форма схилів даху теж можуть бути різними. Чим більше кут нахилу даху, тим просторіше буде під схилами. Оптимальним вважається нахил схилу у 45-50°.
  • Атикова стінка – невелика фасадна стіна, добудована над верхнім перекриттям, – ще один спосіб збільшити простір мансардної спальні. Якщо схили даху спираються на брус на рівні верхнього перекриття, кількість місця буде обмежена через значну площу невикористовуваних сліпих зон із мінімальною висотою стелі у зовнішнього краю схилів. Такі зони зазвичай відокремлюють фальшивими стінами (пристінками) або використовують для монтажу вбудованих меблів. Атикова стінка висотою 1-1,2 м значно зменшить цю сліпу зону.

Меблі для спальні на мансарді

Природно, що ліжко – це головний предмет інтер’єру спальні, і його вибору і розташуванню приділяють найбільшу увагу. Найчастіше його присувають узголів’ям або бічним краєм до стіни, хоча, звичайно, таке розташування не обов’язково. Зручно, якщо ліжко в мансардній спальні буде під похилими вікнами таким чином, щоб людина, яка відпочиває, могла одночасно бачити і небо над головою, і вхідні двері.

Розміри ліжка вибирають виходячи не тільки з суб’єктивних переваг, але і з урахуванням доступної площі і зростання людей, які будуть на ньому спати:

  • довжина ліжка повинна хоча б на 30 см перевищувати зріст людини;
  • ширина одного спального місця повинна бути не менше 80 см.

Навколо ліжка варто запланувати додаткову площу спальної зони, яка потрібна для користування меблями. Так, для односпального ліжка розміром 1,0 × 2,0 м вона може бути близько 2,2 × 3,0 м = 6,6 м², а для двоспального – 1,5 × 2,0 м – 2,7 × 3,0 м = 8,1 м².

Біля ліжка зазвичай розташовують традиційні спальні меблі – тумбочки, комод, туалетний столик і стійку для речей або міні-гардероб.

Оформлення: комфорт і затишок мансардної спальні

Зручність мансардної спальні багато в чому визначається природним і штучним освітленням і оформленням приміщення. Мансардні вікна надають кімнаті безсумнівний комфорт, проте потрібно не забувати і про нічні світильники. У приміщеннях під дахом не обов’язково робити загальне світло у вигляді центральної люстри, частіше для цього використовують групу точкових світильників, яку доповнюють регульованим локальним світлом.

При цьому обмежена висота стель спальні на мансарді зазвичай визначає і стиль оформлення кімнати. Для того щоб візуально збільшити і розширити простір, в облицюванні стель і стін використовують світлі пастельні відтінки, мінімалістичні рішення і натуральні екологічні матеріали.

ПІДПИШІТЬСЯ

Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.


Підписатися на наш Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *