Ігрова кімната на мансарді: тепло і затишок дитячого приміщення замість холоду горища
Ігрова кімната на мансарді: тепло і затишок дитячого приміщення замість холоду горища
Ігрова кімната на мансарді: тепло і затишок дитячого приміщення замість холоду горища Значна частина малоповерхових будинків, які використовуються як дачі і повноцінні котеджі, мають неутеплені горища. Їх зазвичай задіюють як місце для зберігання непотрібних речей або взагалі не облаштовують для господарських цілей. Щоб розширити площу дачі або будинку, достатньо утеплити горище і облаштувати приміщення.
Значна частина малоповерхових будинків, які використовуються як дачі і повноцінні котеджі, мають неутеплені горища. Їх зазвичай задіюють як місце для зберігання непотрібних речей або взагалі не облаштовують для господарських цілей. Щоб розширити площу дачі або будинку, достатньо утеплити горище і облаштувати приміщення під дахом, організувавши, наприклад, ігрову кімнату на мансардному поверсі.
Мансардна ігрова кімната – це відмінний спосіб виділити дітям власний безпечний простір, не обмежуючи потреби й індивідуальну територію інших мешканців будинку. У разі якщо на першому поверсі котеджу є всі необхідні житлові приміщення – кухня, спальні та санвузли – ігрову кімнату можна розмістити на площі всього мансардного поверху.
Для цього досить виконати утеплення та оздоблення горищного приміщення. Причому можна навіть обійтися без проведення водопроводу і каналізації. Які ж вимоги висувають до приміщення ігрової кімнати на мансардному поверсі?
Ігрова кімната на мансарді: вимоги до тримальних конструкцій будинку
Якщо ви вирішили зробити мансардну ігрову кімнату замість наявного холодного горища, треба розуміти, що опорні конструкції будинку будуть відчувати збільшене навантаження. Тому ще до початку будівельних і ремонтних робіт важливо звернутися до профільних фахівців, щоб оцінити стан фундаменту, тримальних стін, перекриттів і даху котеджу.
Фундаменти і стіни більшості приватних будинків мають запас міцності і здатні витримати збільшену вагу мансардного поверху, і тому основну увагу під час оцінки стану котеджу зазвичай приділяють кроквяній системі даху. Крім того, важливо оцінити і конструктивні характеристики перекриття нижнього поверху, де буде організовано отвір для монтажу сходів на мансарду.
Залежно від стану кроквяної системи вирішують, чи можна під час ремонту використовувати наявні конструкції або для організації мансардної ігрової кімнати потрібна повна заміна крокв. Для оцінки стану даху потрібно переконатися, що:
- кут нахилу даху становить 30° або більше, що дозволить отримати достатню для традиційного котеджу площу житлового простору;
- балки кроквяної системи не схильні до дії грибків або цвілі і на них немає слідів гниття;
- крок і перетин крокв дає можливість встановити мансардні вікна для природного освітлення ігрової кімнати на мансардному поверсі;
- тримальні характеристики крокв дозволяють витримати вагу покрівельного матеріалу, а також вагу теплоізоляційного пирога, оснащення й меблів для ігрової кімнати на мансарді.
Недостатня міцність кроквяної системи навряд чи призведе до обвалення конструкції. Швидше надмірна вага викривить окремі балки або планки кроквяної системи. Однак і в цьому разі не уникнути неприємних наслідків, адже викривлення конструкцій призведе до порушення гідроізоляції і протікання, що в підсумку не дозволить експлуатувати приміщення за призначенням.
Утеплення мансардної ігрової кімнати
Корисна площа мансардної ігрової кімнати залежить не тільки від кута нахилу даху. Другий критерій, який визначає висоту стін і стель мансарди, – це спосіб кріплення крокв до опорних конструкцій будинку. Балки кроквяної системи можуть спиратися:
- на опорний брус (мауерлат), який монтують на рівні перекриттів нижнього поверху. В цьому разі у зовнішніх стін будинку утворюється невисока «сліпа» зона, яку ніяк не можна використовувати. Зручніше за все буде відокремити цю частину приміщення фальшивою стіною (пристінком) висотою від 0,5 м і більше;
- на атикову стінку висотою до 1,2 м, яку добудовують над рівнем перекриття. Тут площа «сліпої» зони мансардної ігрової кімнати зменшується, а житлова площа, відповідно, збільшується.
Для того щоб організувати на мансарді житловий простір, його утеплюють за принципом безперервного теплового контуру. Теплоізоляцію, захищену пароізоляційними покрівельними плівками (з внутрішнього боку будинку) і паропроникними (з зовнішнього боку будівлі), монтують одним із двох способів.
- Повне утеплення даху мансарди передбачає повсюдне з’єднання теплоізоляційного покрівельного пирога з фасадною теплоізоляцією на фронтонних і бічних стінах. В цьому разі в об’єм мансардної ігрової кімнати, що обігрівається, потрапляють навіть «сліпі» зони, відокремлені пристінками (і стелею мансарди).
- Часткове утеплення даху тільки над житловим простором дає можливість зменшити об’єм, що обігрівається. Проте тоді додатково потрібно утеплювати простір з боку невикористовуваних зон – пристінки і частину перекриття нижнього поверху біля «сліпих» зон у зовнішніх стін, а також стелю мансарди (за її наявності).
Особливості планування і меблі для мансардної ігрової кімнати
Внутрішній простір ігрової кімнати на мансардному поверсі зазвичай облаштовують з урахуванням висоти стель, які утворені схилами мансарди. Повноцінним житловим приміщенням як правило вважають зону, де доросла людина може стояти в повний зріст без небезпеки вдаритись головою об стелю. Тобто там, де висота стель перевищує 1,9 м.
Однак в ігрових і дитячих кімнатах в загальну площу часто включають місця з висотою стелі від 1,4 м до 1,9 м. Нерідко тут організовують місця для відпочинку або сидіння, а також ігрові зони, не призначені для експлуатації дорослими. Іншу частину приміщення – невикористовувані зони з висотою стелі від 0,5 м до 1,4 м – найчастіше відводять для установки шаф, полиць та інших меблів для зберігання предметів.
В якості корисного оснащення в мансардній ігровій кімнаті можна встановити багатофункціональний спортивний куточок, облаштувати м’яку зону для активних ігор, поставити столи або парти для творчих занять, виділити місце з меблями для відпочинку і спокійного читання тощо.
Вартість ігрової кімнати на мансардному поверсі
Організація мансардної ігрової кімнати вигідна з кількох причин.
- По-перше, облаштування дитячого житлового простору замість невикористаного горища можна провести з мінімальними капітальними роботами або взагалі без них. Якщо будинок знаходиться в хорошому стані, ремонт мансарди можна зробити, не зачіпаючи фундамент, фасадні стіни, кроквяну систему і покрівлю.
- По-друге, під час облаштування дитячого приміщення на мансарді можна відмовитися від проведення наверх водопроводу і каналізації, що ще сильніше зменшує фінансове навантаження і трудовитрати на проект.
Ціна ігрової кімнати на мансарді складається з вартості робіт і матеріалів із утеплення та оздоблення приміщення, а також з ціни меблів і оснащення дитячого простору. Це дешевше будь-яких альтернативних варіантів будівництва з добудовою приміщень на додатковому фундаменті.
Переваги та недоліки ігрової кімнати на мансарді
Головна перевага ігрової кімнати на мансардному поверсі – багатофункціональні можливості приміщення. Цей простір можна облаштовувати і міняти залежно від віку та вподобань дітей, поступово трансформуючи, наприклад, кімнату для активних ігор малюка в кабінет підлітків. А з часом, коли діти підростуть, тут можна зробити кімнату відпочинку, вітальню або навіть мансардну бібліотеку для всієї родини.
З іншого боку, окремий дитячий простір на мансардному поверсі віддаляє малюків від батьківського контролю. І хоча це привчає їх до самостійності, багатьом здається раціональніше організувати ігрову зону недалеко від кухні, де батьки швидше прийдуть дітям на допомогу, якщо треба.
Дивовижне місце для ігор
Організація окремої ігрової кімнати на мансарді – прекрасне рішення для багатодітних батьків і сімей, які прагнуть влаштувати спільне дозвілля своїх дітей із сусідськими малюками та підлітками. Цей простір підійде для проведення дитячих та сімейних майстер-класів, спільного перегляду мультфільмів, рольових і настільних ігор і багато чого іншого.
ПІДПИШІТЬСЯ
Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.
Підписатися на наш Instagram