Як обставити і облаштувати кімнату відпочинку на мансардному поверсі
Як обставити і облаштувати кімнату відпочинку на мансардному поверсі
Як обставити і облаштувати кімнату відпочинку на мансардному поверсі Кімната відпочинку на мансарді – це додаткове приміщення будинку, яке можна використовувати як їдальню, спальню або гостьову. Зазвичай його отримують після збільшення житлової площі завдяки утепленню горища котеджу або дачного будинку.
Кімната відпочинку на мансарді – це додаткове приміщення будинку, яке можна використовувати як їдальню, спальню або гостьову. Зазвичай його отримують після збільшення житлової площі завдяки утепленню горища котеджу або дачного будинку. Облаштовують такий простір відповідно до запитів власників будинку, наприклад, це може бути місце для спільних трапез або усамітнення. Але за бажанням призначення і функціональність приміщення нескладно змінити. Що ж важливо знати про дизайн і меблювання мансардної кімнати відпочинку?
Ключова відмінність мансардної кімнати відпочинку від вітальні в тому, що кімната відпочинку як правило займає весь або майже весь поверх. Що стосується вітальні, то на мансарді під неї виділяють тільки частину приміщення, через те що тут розміщують також спальню, дитячу і ванну кімнати.
Таким чином, організація кімнати відпочинку на мансарді не потребує проведення наверх систем водопроводу і каналізації та вимагає менших інвестицій порівняно з облаштуванням на цьому ж місці повноцінних житлових приміщень. В результаті мансардна кімната відпочинку стає опціональним місцем у будинку, а всі житлові приміщення займають перший поверх.
Чим відрізняється мансардна кімната відпочинку дачі та котеджу
І в тому, і в іншому разі кімнату відпочинку на мансарді проектують за принципами відкритого планування, без додаткових перегородок. Найчастіше відмовляються і від стелі на мансарді, використовуючи в дизайні інтер’єру відкриті балки кроквяної системи даху. І все ж меблювання і функціональність мансардної кімнати відпочинку в дачних і всесезонних котеджах відрізняється.
- Будинки сезонного типу не обов’язково утеплюють відповідно до будівельних норм. З огляду на те, що взимку ці будівлі не задіяні, деякі домовласники економлять на товщині утеплювача і обмежуються шаром теплоізоляції, достатнім для життя на дачі в період з ранньої весни до пізньої осені. У такій ситуації мансардна кімната відпочинку може стати гостьовою спальнею або дачною бібліотекою. Але не менш актуальним може бути використання приміщення, скажімо, для тимчасового зберігання врожаю або інструментів.
- Всесезонні котеджі все ж утеплюють належним чином, і тут мансардна кімната відпочинку – це, скоріше, приміщення на перспективу, яке в майбутньому можна переобладнати для різних цілей. Молоді сім’ї, у яких тільки з’явилися діти, можуть виділити на мансарді спільний простір для відпочинку, ігор, занять спортом, перегляду кінофільмів та іншого дозвілля. Адже додаткова житлова площа в будь-якому разі краще за невикористовуване холодне горище. Проте через час ніхто не забороняє провести наверх комунікації, встановити перегородки і організувати там робочий кабінет або кімнати для старших дітей.
Таким чином кімната відпочинку на мансарді стає багатофункціональним загальним приміщенням, під час організації якої враховуються побажання всієї родини.
Що важливо знати про проектування мансардної кімнати відпочинку
Залежно від конструкції і кута нахилу схилів даху, а також наявності або відсутності додаткової фасадної стіни над верхнім перекриттям (атикової стінки) обсяг житлового простору кімнати відпочинку на мансарді може істотно відрізнятися. Під час обмірковування принципів утеплення і меблювання приміщення важливо враховувати наступне:
- Повноцінний житловий простір мансардної кімнати відпочинку в будь-якому разі не буде займати весь поверх, а тільки ту частину приміщення, де доросла людина без проблем може стати в повний зріст. Умовно такою вважають площу кімнати з висотою стелі вище 1,9 м.
- Додатковий житловий простір – це місце, де доросла людина не може стояти в повний зріст без ризику ударитися головою об стелю, але вона може використовувати це місце для комфортного сидіння. До цієї частини приміщення відносять площу у нижнього краю схилів даху з висотою стель від 1,4 до 1,9 м, і тут цілком можна встановити, наприклад, диван або стільці столового гарнітура.
- Місце для установки меблів – це додатковий простір у зовнішнього краю схилів даху з висотою стелі менше 1,4 м.
- Сліпа зона – це та частина невисокого простору біля краю схилів, де неможливо навіть встановити меблі. Подібну сліпу зону зазвичай відокремлюють фальшивою стіною – пристінком, висота якого може бути від 0,5 до 1,2 м від підлоги до стелі.
Якщо ви вирішили утеплити горище і перетворити його на мансардну кімнату відпочинку, важливо продумати схему розташування теплоізоляції і принцип поєднання ізоляційного пирога даху з системою утеплення фасадів. З’єднання шарів утеплювача має формувати безперервний тепловий контур без містків холоду – місць, де відбувається витік тепла.
Найпростіше, звичайно, буде утеплити весь схил даху, включаючи ту частину конструкції, яка розташована над сліпою зоною, за пристінком. Це конструктивно простіше і безпечніше з погляду можливих будівельних помилок. Але тоді доведеться нести додаткові витрати на обігрів сліпих зон. І тому деякі домовласники утеплюють лише ту частину схилів даху, яка контактує з житловим простором. А біля сліпих зон теплоізоляцію укладають із внутрішнього боку, утеплюючи пристінок, частини перекриття за пристінками і мансардні стелі (за їх наявності).
Меблювання кімнати відпочинку на мансардному поверсі
Оскільки мансардна кімната відпочинку зазвичай займає весь поверх і має порівняно велику площу, під час облаштування інтер’єру використовують прийоми зонування, виділяючи функціональні групи меблів для тих чи інших потреб.
- М’які меблі, які використовують за прямим призначенням приміщення – для відпочинку, можуть включати диван, кілька крісел і журнальний столик.
- Мультимедійну групу функціонально об’єднують із м’якими меблями, і тут встановлюють телевізійний екран, домашній кінотеатр або акустичну систему.
- Столові меблі, разом із обіднім столом і кількома стільцями для спільних трапез, зазвичай ставлять в іншій функціональної зоні приміщення. Хоча можливий і застарілий підхід, коли стіл знаходиться у центрі кімнати.
- Меблі для зберігання виступають обов’язковим доповненням, а іноді і розділяють функціональні зони. Книжкові полиці і стелажі для сувенірів і прикрас можна розставити біля мультимедійної групи, а шафи для посуду – поблизу столових меблів.
Використання окремих меблевих груп, до яких можна додати відкритий простір для занять гімнастикою або йогою, місце для гри на фортепіано і сам музичний інструмент або робочий стіл для комп’ютера чи ноутбука, дозволяє структурувати великий обсяг кімнати. Такий підхід краще створює відчуття затишку, ніж рівномірний розподіл меблів.
Візуальне оформлення кімнати відпочинку на мансарді
Повноцінний дизайн інтер’єру неможливий без продуманої схеми освітлення кімнати. Природне освітлення тут організовують за допомогою вертикальних вікон у фронтонних стінах і мансардних вікон, які монтують у схилах даху.
Штучне світло в мансардній кімнаті відпочинку як правило включає загальне і місцеве освітлення. У ролі загального світла часто використовують підвісні світильники або групи точкових джерел світла, а для місцевого світла – торшери, бра і настільні лампи.
З огляду на те, що скошені стелі мансарди зменшують обсяг, а також можуть створювати глибокі тіні і відчуття обмеженого простору, в дизайні кімнати відпочинку на мансардному поверсі краще використовувати світлі нейтральні або неяскраві природні відтінки, а крім того теплі пастельні тони. Особливо це стосується похилих стель кімнати.
ПІДПИШІТЬСЯ
Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.
Підписатися на наш Instagram