MyProstir > Мансарда > Корисна інформація > Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати
Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати

Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати

Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати

Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати на мансардному поверсі Вже минули часи, коли заміський будинок сприймався як місце виснажливої фізичної праці унаслідок оброблення городу та іншої роботи на ділянці. Сучасні котеджі все ближче до західних стандартів високого рівня заміського життя, яким європейці надають перевагу порівняно з невеликими квартирами в мегаполісах.

Спортзал на мансарді: проектування та облаштування спортивної кімнати на мансардному поверсі

Вже минули часи, коли заміський будинок сприймався як місце виснажливої фізичної праці унаслідок оброблення городу та іншої роботи на ділянці. Сучасні котеджі все ближче до західних стандартів високого рівня заміського життя, яким європейці надають перевагу порівняно з невеликими квартирами в мегаполісах. Тепер ділянки з плодовими садами і смарагдовими газонами сприймаються як місце для релаксації. І, щоб не втратити фізичну форму, багато хто виділяє в котеджі спортивну кімнату. А якщо такої немає, можна організувати спортзал на мансардному поверсі.

Ідея перетворення холодного горища на теплу мансарду відвідує багатьох. Адже сучасні будівельні технології дозволяють швидко утеплити дах і організувати під його схилами затишний житловий простір, який буде освітлено мансардними вікнами. Причому зовсім не обов’язково проектувати мансарду стандартним чином, розбиваючи приміщення на невеликі спальні і кабінети. Тут можна зробити і загальний багатофункціональний простір, який буде використовуватися всіма мешканцями будинку.

І якщо одні сім’ї віддають перевагу спокійному проведенню часу, створюючи замість горища домашню бібліотеку або велику кімнату відпочинку, то іншим може сподобатися ідея спортзалу на мансарді. Він стане прекрасним внеском у здоровий спосіб життя, і заняття спортом під схилами даху ні для кого не пройдуть даром. Адже в спортивному залі на мансардному поверсі можна встановити і силове обладнання, і кардіотренажери, і дитячий спортивний куточок. Знайдеться тут місце і для простого фітнесу або йоги, якими можна займатися в групі чи індивідуально.

Площа і розташування мансардного спортзалу

Спортзал на мансарді не обов’язково повинен займати весь поверх. Залежно від бажань господарів і особливостей проекту будинку в котеджі можна облаштувати спортивну кімнату різного розміру.

  • Мінімальне приміщення, яке підійде для занять спортом на мансарді, може мати площу всього 3-4 м2. Цього буде достатньо, щоб встановити шведську стінку і/або тренажер із лавкою для качання пресу та жиму штанги. Розраховано таке приміщення на одну людину. Якщо використовувати разом із тренажерами скакалку і кілька гантелей, можна буде підібрати комплекс вправ для різних груп м’язів.
  • Комфортний спортзал на мансарді, який задовольнить потреби сім’ї з декількох чоловік, може мати площу близько 10-15 м2. Тут вже вийде встановити кілька кардіотренажерів (скажімо, бігову доріжку і велотренажер) і базове силове обладнання. Більш того, в такому приміщенні навіть знайдеться місце для невеликого дивана з журнальним столиком, де можна буде відпочити після тренування.
  • Повноцінний спортзал на мансардному поверсі для великої родини повинен мати площу в 20-30 м2. Такий простір облаштовують, використовуючи не тільки кардіотренажери, а ще й, наприклад, орбітреки або гребні тренажери і трьох- або чотиристороннє силове обладнання для різних груп м’язів. Також тут виділяють місце з дзеркалами на весь зріст для спільних занять фітнесом і йогою. Звісно, повноцінний спортзал повинен включати всі необхідні меблі для відпочинку та зберігання спортивної екіпіровки, а також мультимедійне оснащення – екран і акустичну систему для тренувань по відеозапису або онлайн.

Спортзал на мансарді можна об’єднати з ванною кімнатою або розташувати його по сусідству з сантехнічним приміщенням. Спускатися вниз, щоб прийняти душ, – нераціонально.

Проектування спортзалу на мансардному поверсі

Для того щоб встановити в мансардному спортзалі навісні тренажери та інше спортивне обладнання, яке потребує кріплення до опори, потрібно продумати спосіб його фіксації на балках кроквяної системи та/або перекритті першого поверху. Якщо в якості опорної конструкції вирішено використовувати похилі стелі і вертикальні перегородки, то тут знадобляться закладні деталі, які будуть прикріплені до опорного каркасу будинку.

Також важливо врахувати, що для занять спортом у мансардному спортзалі можна задіяти не всю площу поверху, а лише ту частину, де доросла людина без проблем буде стояти в повний зріст, тобто простір із висотою стелі 1,9 м і більше. В крайньому разі можна розраховувати і на частину поверху з висотою стель від 1,4 до 1,9 м, де можна встановити меблі і тренажери для роботи сидячи і/або лежачи. Інший простір із висотою від підлоги до стелі менше 1,4 м виділяють для установки звичайних меблів або взагалі не використовують, закривши його фальшивими стінами (пристінками).

Під час облаштування спортивного залу на мансардному поверсі важливими є наступні пункти:

  • Конструкція підлоги мансардного спортзалу і матеріал підлогового покриття повинні бути зручними для занять спортом і забезпечувати якісну звукоізоляцію. Професійні спортивні гумові покриття в приватних будинках – не варіант, через те що в них специфічний запах. Проте можна постелити натуральний корок або щільний ковролін із низьким ворсом, які відмінно гасять шуми від ударів. Додатково в місцях тренувань можна укласти гумові килимки і гімнастичні мати.
  • Природне і штучне освітлення в спортзалі на мансардному поверсі – це питання не тільки комфорту, але й безпеки. Краще передбачити відразу кілька мансардних вікон, площа яких може бути в межах 1/6-1/8 від площі підлоги. Штучне світло повинно бути інтенсивним, розсіяним і з можливістю регулювання світлового потоку. Адже займатися йогою багато кому подобається з приглушеним світлом, а силові вправи краще виконувати з яскравим, але не осліплюючим освітленням.
  • Вентиляція приміщення – ще одна найважливіша умова комфортних і продуктивних тренувань. Добре буде оснастити мансардні вікна в схилах даху провітрювачами. Вони допоможуть освіжити мансардний спортзал у холодну пору року.

Устаткування і тренажери для спортзалу на мансарді

Як вже йшлося раніше, в спортзалі на мансарді можна встановити два типи тренажерів:

  • Силове обладнання та тренажери потрібні для анаеробних вправ, розвитку м’язової маси та формування фігури. В його ролі підійдуть як звичайні штанги і гантелі, так і багатофункціональний тренажер для піднімання ваги за допомогою різних груп м’язів.
  • Кардіотренажери потрібні для спалювання калорій і скидання зайвої ваги тіла, а також поліпшення роботи серцево-судинної системи. Сюди відносять велотренажери, бігові доріжки, орбітрек, степери та інші пристосування, інтенсивні заняття на яких викликають глибоке дихання і аеробні навантаження.

Додатково в мансардному спортзалі великої площі можна встановити стіл для тенісу або навіть для гри в більярд, зонувати приміщення за допомогою меблів, наприклад шафи для інвентаря. Інший варіант – доповнити спортзал на мансарді дитячим спортивним куточком, який зазвичай включає турнік, шведську стінку, кільця і канат.

Оформлення мансардного спортзалу

Спосіб облаштування спортзалу на мансарді здебільшого продиктований функціональністю, а не стилем оформлення і дизайном. Тут цілком доречні мотиви хай-тек і високотехнологічна стилістика, яка допомагає вписати в приміщення спортивне обладнання та інвентар.

З меблів у мансардний спортзал додатково купують стелаж або шафу-купе з дзеркальними дверцятами для екіпірування та інвентарю. Важливо також продумати розташування в мансардному спортзалі повнорозмірних дзеркал. Цей предмет інтер’єру не тільки оживляє заняття спортом і дозволяє краще стежити за технікою виконання вправ, але й коригує освітлення та простір із похилими стелями.

ПІДПИШІТЬСЯ

Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.


Підписатися на наш Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *