Облаштування кабінету на мансарді: як обставити приміщення для роботи
Облаштування кабінету на мансарді: як обставити приміщення для роботи
Облаштування кабінету на мансарді: як обставити приміщення для роботи Зміни умов праці, пов’язані з коронавірусною пандемією і масовим переходом компаній на дистанційну форму роботи, вносять корективи в традиційний уклад життя багатьох людей. І тому наявність окремого простору для розумової діяльності в приватному будинку останнім часом стає нормою.
Зміни умов праці, пов’язані з коронавірусною пандемією і масовим переходом компаній на дистанційну форму роботи, вносять корективи в традиційний уклад життя багатьох людей. І тому наявність окремого простору для розумової діяльності в приватному будинку останнім часом стає нормою. А якщо в котеджі поки немає робочого кабінету, це нескладно виправити. Можна, наприклад, утеплити горище і зробити там кілька житлових кімнат, зокрема кабінет на мансардному поверсі.
Мансардний кабінет, як і будь-який робочий кабінет у принципі, традиційно вважався чоловічим простором. Крім солідного письмового столу або сучасного столу для роботи за комп’ютером із зручним кріслом, тут часто розміщували бар, сейф із документами і цінними речами, книжкові шафи. Подібні приміщення в заміських будинках як правило оформляли, використовуючи масивні дерев’яні меблі, дорогий декор, зброю і предмети мистецтва, картини та сувеніри.
Проте сьогодні кабінет на мансарді цілком може стати багатофункціональним простором, оформленим у розкутому офісному стилі. Його можна наповнити корисною електронікою, включаючи, скажімо, домашній сервер або пульт системи контролю доступу в будинок і на ділянку. До того ж все частіше в кабінетах на мансардних поверхах влаштовують більше одного робочого місця для дистанційної роботи або навчання. Такі приміщення мають порівняно велику площу і можуть нагадувати щось близьке до робочої вітальні.
Призначення і площа кабінету на мансарді
Кабінет часто мають у своєму розпорядженні в спокійній зоні будинку, неподалік від спалень і дитячих, які теж нерідко проектують на мансардах. Якщо ви ще вагаєтеся і не вирішили, чи виділити робоче місце в об’ємній вітальні або облаштувати окремий мансардний кабінет, має сенс врахувати, що таке приміщення краще сприяє психологічному комфорту всіх членів сім’ї. Тут можна усамітнитися для роботи і не вимагати від домочадців дотримуватися тиші, як це часто відбувається в загальному просторі.
- Ізольований мансардний кабінет може мати площу близько 7-10 м2. Причому це може бути як приміщення для самостійної розумової праці, так і кімната зі столами для прийому відвідувачів.
- Загальну робочу вітальню або мансардний кабінет на кілька робочих місць можна зробити побільше, площею близько 10-15 м2. У такому приміщенні, зробленому в стилі SOHO (абр. від Small or Home Office, малий або домашній офіс), вже встановлюють не тільки два або більше робочих столи, але й організовують зону для переговорів, розслаблення і мозкових штурмів. Тут можна поставити журнальний столик з кріслами або обідній чи навіть конференц-стіл зі стільцями.
Особливості проектування мансардного кабінету
Підхід до оформлення кабінету на мансарді відрізняється від облаштування звичайного робочого кабінету тим, що площа і простір під дахом обмежені похилими стелями. Площу мансардного кабінету зазвичай ділять на такі частини.
- Основний простір. Повноцінно можна використовувати лише ту частину мансардного кабінету, де висота стель дозволяє людині середнього зросту стояти в повний зріст. Умовно до цієї частини кімнати відносять ділянку з висотою стель більше 1,9 м.
- Додатковий простір. Меблі для сидіння також можна встановити трохи ближче до зовнішніх боків схилів. Столи, крісла, дивани і стільці іноді розміщують у місцях з висотою стель від 1,4 до 1,9 м.
- Зона для меблів може включати частину приміщення з висотою стелі менше 1,4 м. Тут встановлюють окремі чи вбудовані шафи, а також полиці, стелажі тощо.
- Сліпа зона – це частина приміщення у зовнішнього краю схилів, де не виходить навіть встановити меблі. Її нерідко відокремлюють від житлової зони фальшивою стіною – пристінком, висота якого може бути від 0,5 до 1-1,2 м.
Крім того, під час проектування мансардного кабінету важливо враховувати географічний напрямок, куди виходять вікна. Тут варто передбачити достатню кількість природного освітлення, і тому кабінет на мансардному поверсі часто орієнтують на південний схід, південь або південний захід, на тихішу частину садової ділянки.
Зонування і меблі для кабінету на мансардному поверсі
Облаштування мансардного кабінету багато в чому визначається способом його використання:
- для звичайної роботи з документами і за комп’ютером достатньо влаштувати зручне робоче місце, яке можна доповнити місцем для відпочинку, читання і усамітнення;
- прийом відвідувачів передбачає облаштування як мінімум основного робочого місця і, відповідно, місця для одного або двох відвідувачів;
- для спільної роботи, переговорів, зустрічей із друзями і конфіденційних бесід потрібно передбачити не тільки робоче місце, але і зону відпочинку або простір для нарад.
Мансардні кабінети порівняно великої площі часто зонують таким чином:
- Робоча зона може мати площу близько 3-6 м2. Тут встановлюють стіл, крісло і основні стелажі, полиці або шухляди для документів. Робочий простір намагаються розмістити поблизу вікна, але не під прямими променями сонця, лицем або боком до вхідних дверей.
- Зона для відпочинку і переговорів може мати площу близько 4-5 м2. Тут встановлюють загальний стіл зі стільцями, кріслами або диваном, а також мінібар або буфет. Тут можна передбачити і місце з екраном для відеоконференцій та обладнання для захоплень (наприклад, акваріум, мольберт для малювання або столик для куріння кальяну).
- Зона для зберігання книг і документів, а також інших предметів може включати одну книжкову шафу або декілька, кілька додаткових полиць і стелажів, сейф і декоративні предмети інтер’єру.
Обмежений простір мансардних кабінетів найчастіше вимагає відмови від традиційно-формального підходу і класичного ділового стилю. Замість звичних респектабельних приміщень зі шкіряним диваном «Честерфілд», інкрустованими дерев’яними меблями і масивними кріслами з дорогою темною оббивкою все частіше роблять вибір на користь мінімалістських високотехнологічних рішень і світлої колірної гами, яка візуально збільшує простір.
Робочі меблі, а передусім крісло, вибирають із урахуванням ергономіки. Зручно, якщо сидіння буде мобільним і дозволить регулювати висоту і положення тіла. Для цього крісло оснащують коліщатами, підйомно-поворотними механізмами, анатомічною спинкою, регульованими підлокітниками тощо.
Оформлення мансардного кабінету
Настрій будь-якому приміщенню зазвичай задає стиль освітлення і колірна гамма в інтер’єрі.
- Освітлення. Важливо правильно використовувати штучне освітлення кабінету на мансарді. Крім загального світла, який організовують за допомогою підвісних люстр або групи точкових світильників, приділяють увагу місцевому освітленню робочого місця. Для цього можна придбати, наприклад, настільну лампу на гнучкій консолі або шарнірі. Це дозволить легко змінювати положення джерела світла під час роботи.
Природне світло в мансардних кабінетах організовують за тими ж принципами, що і в інших житлових приміщеннях на мансарді. Площа скління тут також повинна бути в межах від 1/6 до 1/8 від площі підлоги. Причому меблі розташовують так, щоб найкращим чином освітити робоче місце, але не допускати відблисків на моніторі і попадання прямого сонця в очі.
- Кольорове оформлення. Під час вибору колірної гами для стін, стель і меблів має сенс врахувати рекомендації психологів і віддати перевагу тонам, які збільшують продуктивність розумової праці. Так, холодні нейтральні відтінки надають приміщенню більш діловий стиль і налаштовують на роздуми, а теплі тони стимулюють творчу активність.
При цьому потрібно враховувати, що забарвлення інтер’єру кімнати буде по-різному виглядати в умовах інтенсивного або, навпаки, недостатнього природного світла. Наприклад, для оформлення темніших кабінетів, вікна яких мають північний напрямок, не варто зловживати холодними фарбами, а мансардні кабінети з вікнами на південь, навпаки, не оформлюють у занадто теплих тонах.
Найчастіше зупиняються на світло-зеленій або блакитній гамі або використовують в якості фону м’які і нейтральні пастельні тони, без надмірно яскравих і контрастних фарб, які можуть знижувати продуктивність роботи.
ПІДПИШІТЬСЯ
Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.
Підписатися на наш Instagram