MyProstir > Мансарда > Корисна інформація > Психологія кольорів. Який краще вибрати для кожної кімнати?
Психологія кольорів. Який краще вибрати для кожної кімнати?

Психологія кольорів. Який краще вибрати для кожної кімнати?

Психологія кольорів. Який краще вибрати для кожної кімнати?

Незалежно від кольору, який Ви оберете для свого приміщення, майте на увазі, що освітлення цієї кімнати матиме дуже великий вплив на те, як виглядатиме та сприйматиметься будь-яка кольорова гама. І ніщо не впливає на яскравість будь-якого кольору, так як природне світло. Мансардні вікна допоможуть впустити більше природного світла у ваш будинок, аніж Ви, можливо, вважали, і навіть значно покращити енергоефективність Вашого будинку.

Психологія кольорів. Який краще вибрати для кожної кімнати?

Підбираючи колір для мансарди, необхідно знати, як ті чи інші кольори діють на нервову систему людини, почуття та відчуття викликають. Колір може проводити самопочуття, працездатність, сон і навіть поведінка людини. Психологія кольору якраз і вивчає, як людина сприймає та ідентифікує кольори. І ці знання при підборі кольору для мансарди вам знадобляться.
Відомо, що кольори в інтер’єрі, а точніше їхнє правильне поєднання, можуть виправити дефекти приміщення, наприклад, візуально підняти стелю, «розсунути» стіни, створити відчуття простору або, навпаки, зменшити кімнату, додати тепла або прохолоди. Також потрібно враховувати, що на мансарді можна влаштувати будь-яку кімнату. А який колір підійде для приміщення, залежатиме, у тому числі від призначення.

Який колір вибрати для кожної з кімнат?

  • Білий
    Розслаблює та заспокоює. Значить свіжість та молодість. Робить приміщення візуально більш просторим та чистим. Має безліч відтінків, тому ви обов’язково знайдете «той самий». Підходить для вітальні та спальні. Для дитячої кімнати або кухні краще використовувати яскравіші кольори в інтер’єрі.
  • Синій
    Заспокоює, покращує продуктивність. Поєднується практично з будь-яким додатковим кольором. Часто використовується для оформлення вітальні. Темні відтінки можна використовувати тільки в добре освітлених кімнатах, інакше вони здаватимуться занадто похмурими і викликають почуття смутку. Блакитна гама – популярне рішення для оформлення дитячої кімнати.
  • Жовтий
    Значення кольорів у психології для відтінків жовтого – це життєрадісність, щастя. Достатньо подивитися на кімнату, оформлену у відтінках жовтого, як настрій миттєво покращується. Колір підходить для будь-якої кімнати. Особливо актуальним для погано освітлених приміщень. Прекрасно виглядає в компанії із зеленим, бежевим, світло-коричневим кольором.
  • Зелений
    Розслаблює та заспокоює після важкого дня. Психологія кольору асоціює цей колір із природою. Підходить для спальні, вітальні та дитячої кімнати. У світлих кімнатах можна використовувати темні відтінки зеленого, в той час як вони заборонені. Занадто велика кількість зеленого може пригнічувати нервову діяльність, тому його обов’язково потрібно розбавляти іншими квітами.
Психология цвета. Какой лучше выбрать для каждой из комнат?

  • Червоний

Якщо вивчати значення кольорів у психології, ви дізнаєтеся, що червоний колір – це енергія і навіть агресія. Він підходить для тих приміщень, де треба підбадьоритися. Найчастіше це кухня, їдальня. Активні люди можуть вибрати такий колір для вітальні чи спальні. Непоганий варіант – пофарбувати в червоний вхід до будинку, коридору. Таким чином можна справити враження на гостей і налаштувати їх на активне проведення часу. “Пригасити” червоний колір можна білими або світло-сірими відтінками штор, килима, меблів, предметів декору.

  • Помаранчевий

Помаранчеві кольори в інтер’єрі асоціюються з енергією. Цей колір викликає збудження та ентузіазм. Підходить для тих самих кімнат, і червоний.

  • Фіолетовий

Колір, що підходить творчим особистостям. Він балансує між теплим червоним спектром та холодним синім. З ним важко працювати, особливо з темним фіолетовим, який здатний пригнічувати нервову систему. Фіолетовий добре поєднується з білим, бежевим, сірим, коричневим та індиго.

  • Коричневий

Це шляхетність, спокій, розслаблення. Відмінний вибір для вітальні. Колір добре поєднується із сірим, бежевим, білим, пастельно-зеленим, а особливо із золотим кольором. Розкішно коричневі, шоколадні відтінки виглядають у кімнатах з гарним денним освітленням, у той час як нестача світла може призвести до того, що коричневий колір втратить свою розкіш та красу.

  • Чорний

Психологія кольору не каже, що чорний – це похмуро. Колір асоціюється із елегантністю, інтелігентністю, таємницею. Щоб підтримати його в інтер’єрі можна використовувати хромовану фурнітуру, срібні аксесуари та глянсові чи матові поверхні. Чорний підходить для віталень, кухонь, стильних ванних кімнат.
Багато в чому колір залежить від освітленості кімнати. При різному освітленні той самий колір може справляти різноманітне враження. Показати всі свої принади він може тільки при достатньому денному освітленні. Не варто сподіватися отримати яскравий колір у темній мансарді. Якщо саме цього ви хочете, то подумайте про встановлення більшої кількості мансардних вікон.

ПІДПИШІТЬСЯ

Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.


Підписатися на наш Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *