MyProstir > Мансарда > Корисна інформація > Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді?
Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді?

Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді?

Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді?

Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді? Під час вибору проєкту мансардного будинку молоді сім’ї нерідко облаштовують лише приміщення першого поверху, а облицювання й облаштування мансарди залишають на перспективу. Часто простір під дахом утеплюють, але залишають без вікон і внутрішніх перегородок.

Як облаштувати і обставити ігрову кімнату на мансарді?

Під час вибору проєкту мансардного будинку молоді сім’ї нерідко облаштовують лише приміщення першого поверху, а облицювання й облаштування мансарди залишають на перспективу. Часто простір під дахом утеплюють, але залишають без вікон і внутрішніх перегородок. Згодом діти підростають, і їм потрібне окреме місце для активних ігор і творчих занять. Простора ігрова кімната на мансарді – саме те, що потрібно і дітям, і батькам у такій ситуації. Що ж важливо знати про облаштування даного приміщення?

Мансардна ігрова кімната стане в пригоді не тільки багатодітним родинам, яким потрібно виділити простір із іграшками і спортивними тренажерами для малюків або великий зал для зустрічей і занять підлітків. Об’ємне приміщення для ігор можна використовувати і для спільного сімейного дозвілля або ігор дітей із сусідськими дітьми.

Спершу ігрову на мансарді можна експлуатувати як місце для майстер-класів та дитячих настільних ігор або як домашній кінотеатр, а згодом – трансформувати в творчу лабораторію, бібліотеку, студію або навіть вітальню або кімнату відпочинку для всієї родини.

Особливості планування ігрової кімнати на мансардному поверсі

Під час проєктування ігрової кімнати на мансарді необхідно буде вирішити, на яку площу приміщення можна розраховувати. Цей параметр визначається наступними факторами:

  • Атикова стінка. Простір мансардного поверху обмежений схилами, які можуть починатися з рівня перекриттів або з висоти додаткової атикової стінки, яку нерідко добудовують над верхнім перекриттям для збільшення площі мансарди.
  • Кут нахилу і форма даху. Об’єм приміщення і висота стелі в ігровій кімнаті на мансарді залежать і від облаштування даху. Наприклад, площа мансарди під двосхилим дахом із кутом нахилу 45° буде значно більшою, ніж простір мансарди під чотирисхилим дахом із кутом нахилу 40°.

Умовно в залік корисної площі йде простір ігрової кімнати на мансардному поверсі з висотою стель ≥ 1,9 м (трохи вище зросту середньої дорослої людини). Додатково для встановлення диванів, крісел і стільців, тобто меблів, які не розраховані на використання в положенні стоячи, включають ділянки з висотою стелі ≥ 1,4 м і ≤ 1,9 м. Решту площі з висотою стель ≤ 1,4 м залучають для організації зон зберігання або облаштування невисоких сліпих зон. Останні відокремлюють від основного приміщення фальшивими стінами (пристінками).

Яка форма даху підходить для мансардної ігрової кімнати

Спробуємо порівняти, як зміниться площа мансардної ігрової кімнати залежно від наявності або відсутності атикової стінки для різних типів даху. За приклад візьмемо стандартний кут нахилу для дво- і чотирисхилого мансардного даху – 40° і нижній поверх площею 75-80 м2.

  • Двосхилий дах у будинку прямокутного перетину передбачає зведення двох схилів із однаковим рівнем нахилу і двох вертикальних фронтонних стін, верхня точка яких доходить до коника даху. За замовчуванням така конструкція дозволить використовувати на мансарді приблизно 1/2 від площі нижнього поверху, а спорудження атикової стінки висотою 1,1 м збільшить доступний простір до 4/5, тобто до 60-64 м2. Цього має вистачити не тільки для організації мансардної ігрової кімнати, а й для облаштування інших приміщень.
  • Чотирисхилий дах надає менше можливостей. Розраховувати можна лише на 1/3 від площі поверху – 25-26,5 м2. Зведення атикової стінки дозволить збільшити доступний простір вдвічі.
  • Мансардний дах – це альтернатива традиційним похилим конструкціям, яка дозволяє відмовитися від будівництва атикової стінки. Покрівля тут утворюється ламаними схилами, які складаються з майже горизонтальної верхньої частини з кутом нахилу 75° і майже вертикальної нижньої – з нахилом 15° (нахил різних частин схилів може бути іншим). Корисна площа мансарди при цьому може досягти 9/10 від площі поверху.

Потрібно розуміти, що зведення атикової стінки або будівництво мансардного даху з ламаними схилами істотно збільшує вартість облаштування мансардної ігрової кімнати. І навіть у випадку з чотирисхилим дахом будівництво вийде досить витратним через можливість використовувати для природного освітлення мансарди лише похилі мансардні вікна, які монтують між кроквами, або складніші в установці слухові вікна – дормери. А ось щодо двосхилого даху – природне освітлення ігрової кімнати на мансардному поверсі можна організувати не тільки завдяки похилим мансардним вікнам, а й за допомогою порівняно недорогих вертикальних вікон, які монтують під фронтонними стінами. Тому облаштування мансардної ігрової кімнати під двосхилим дахом –  найбільш вигідно.

Меблі для мансардної ігрової кімнати

Можливості мансардної ігрової кімнати – багатофункціональні, і це приміщення можна експлуатувати в різних цілях. З огляду на чималу площу приміщення, простір ігрової кімнати на мансардному поверсі часто зонують на кілька ділянок, які можуть включати, приміром, спортивну зону і місце для активних ігор, мультимедійний куточок для перегляду кіно- і мультфільмів, ділянку зі столами і партами для творчих занять і навчання, місце з меблями для відпочинку і спокійного читання тощо.

Розміри і формат дитячих меблів, які використовують для оформлення приміщення, повинні відповідати віку і комплекції дітей. У зоні для навчання крім парти або ергономічного столу і стільця важливо передбачити шухляди або полиці для іграшок, книг і матеріалів для навчання. Спортивний куточок, який вимагає уважного монтажу із застосуванням заставних деталей, може включати шведську стінку і стійки з турніками, кільцями і канатами. На підлозі в спортивній зоні важливо покласти гімнастичний мат або інше аналогічне покриття.

Що важливо знати про оформлення мансардних ігрових кімнат

Головне, що важливо враховувати під час проєктування ігрових приміщень на мансарді, – це вимоги до безпеки і екологічності як всього простору, так і матеріалів, використовуваних під час облицювання та меблювання кімнати. Краще, щоб меблі і покриття мали необхідні сертифікати безпеки, які свідчать про можливість їх застосування в дитячих приміщеннях. Краще купувати натуральні матеріали без барвників із сильним запахом – водорозчинні фарби, паропроникні штукатурки, паперові шпалери, дерев’яні покриття для підлоги тощо.

Приміщення повинно бути достатньо освітлене природним і штучним світлом. Площу скління мансардної ігрової кімнати роблять зазвичай не менше, ніж 1/6-1/8 від площі підлоги. До того ж мансардні вікна оснащують якісним сонцезахистом і провітрювачами, які дозволять поліпшити мікроклімат і вентиляцію.

Загальне штучне освітлення з використанням окремих підвісних або груп точкових світильників обов’язково доповнюють місцевими джерелами світла. Кольорове оформлення окремих зон ігрової кімнати можна створювати з урахуванням рекомендацій психологів і фахівців із колористики, які підбирають готові поєднання відтінків, які найбільше підходять дітям різного віку.

ПІДПИШІТЬСЯ

Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.


Підписатися на наш Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *