Гардеробна кімната на мансардному поверсі
Гардеробна кімната на мансардному поверсі
Гардеробна кімната на мансардному поверсі Площа приватних будинків дає можливість оптимізувати зберігання одягу та аксесуарів, назавжди позбавившись від бардаку. Замість великої шафи в передпокої, де можна залишити тільки основні предмети гардероба, і декількох шаф у різних кімнатах в котеджах часто облаштовують загальну зону для зберігання речей. Які ж переваги і недоліки має розміщення гардеробної кімнати на мансардному поверсі?
Площа приватних будинків дає можливість оптимізувати зберігання одягу та аксесуарів, назавжди позбавившись від бардаку. Замість великої шафи в передпокої, де можна залишити тільки основні предмети гардероба, і декількох шаф у різних кімнатах в котеджах часто облаштовують загальну зону для зберігання речей. Які ж переваги і недоліки має розміщення гардеробної кімнати на мансарді?
Головний плюс мансардної гардеробної кімнати і окремої гардеробної в принципі полягає в тому, що створення спільного приміщення для зберігання одягу, взуття та інших предметів повсякденного використання дає можливість розвантажити основні житлові кімнати від зайвих меблів. Окремий домашній гардероб дозволяє відчувати себе набагато вільніше в невеликих спальнях і дитячих. До того ж в гардеробній для зберігання речей можна використовувати практично простір поверху, обсяг якого зазвичай перевершує загальну місткість речових шаф у різних приміщеннях.
Тут знайдеться місце для спортивного інвентарю, відпускних валіз, прасувальної дошки, пилососа, дитячої коляски і багато чого іншого. В результаті можна звільнити житло і назавжди привчити домочадців до порядку і чистоти. Але де ж розташувати гардеробну і чому гардероб на мансардному поверсі можна вважати хорошим рішенням?
Різновиди і площа гардеробних кімнат
Площа і кількість гардеробних кімнат у котеджі як правило визначаються загальним проектом. Незважаючи на всю зручність використання домашнього гардеробу, це приміщення в будь-якому разі не буде єдиним місцем для зберігання речей. Гардероб зазвичай доповнюють шафою-купе на першому поверсі і коморою, де можна зберігати продукти та інструменти. До того ж він може бути загальним чи приватним, і тому нерідко під нього відводять дві кімнати. Це може бути, наприклад, велика гардеробна кімната на мансардному поверсі і маленька на першому поверсі під сходами.
Найбільш поширені варіанти гардеробних кімнат на мансарді:
- Гардероб біля входу в будинок на першому поверсі. Тут часто виділяють місце для зберігання верхнього одягу, взуття, рукавичок, шапок і шарфів, парасольок і теплих речей. У будинках без гаража тут можна залишати велосипеди, дитячу коляску, садові меблі і сходи-драбину, а також використовувати це приміщення в разі прийому великої кількості гостей.
- Мансардна гардеробна біля спальні або ванної – універсальне рішення для будинків, де площа житлових кімнат обмежена. Тут зберігають не тільки основний повсякденний одяг, сумки, святкові вбрання і взуття, а й постільну білизну та лазневі приналежності, а також передбачають місце для сушильної / прасувальної дошки і побутової хімії. Простір і, відповідно, меблі гардеробної кімнати нерідко ділять на дві або більше зон – чоловічу, жіночу та дитячу.
- Додаткова дитяча гардеробна на мансарді дасть можливість розділити приміщення для дорослого та дитячого одягу та виділити, приміром, шафу для нижньої білизни малюків або зручний комод із дзеркалом або туалетний столик для дівчинки-підлітка.
Розміри гардеробних приміщень здебільшого визначаються їхнім призначенням і можливостями простору будинку.
- Мінімальна площа невеликої гардеробної кімнати зазвичай становить 3-4 м2. Саме такі приміщення часто мають у своєму розпорядженні на мансарді, біля основної спальні господарів. При цьому 1-1,5 м2 площі повинні залишатися вільними для зручного використання кімнати, адже тут потрібно буде вільно розвернутися, щоб переодягнутися або випрасувати білизну.
- Стандартна гардеробна великого розміру – це приміщення на 4-6 м2 або більше з шафами і стійками для одягу у протилежних стін або по периметру кімнати. Для більш зручного використання мансардна гардеробна кімната може бути прохідною і з’єднувати, наприклад, спальню і ванну.
Технічні особливості гардероба на мансардному поверсі
Оскільки більшість гардеробних кімнат не має вікон, при їхньому облаштуванні важливо приділити увагу організації вентиляції і штучного освітлення.
- Вентиляція мансардної гардеробної кімнати. Місце для зберігання речей із часом наповнюється характерним запахом і до того ж (за відсутності там радіаторів опалення) може мати підвищену вологість. Тому тут варто передбачити витяжний вентиляційний канал, а для подачі свіжого повітря – залишити проміжок між підлогою та нижнім краєм дверей (або використовувати двері з вентиляційними отворами). Крім того, гардеробну не рекомендують застосовувати в ролі пральні та місця для сушіння білизни, інакше одяг стане вологим.
- Освітлення гардероба на мансарді. Як штучні джерела часто застосовують точкові світильники, які вбудовують не тільки в стелю, але і в конструктивні елементи меблів по всьому приміщенню. Якщо гардеробна – приватна і тут облаштовують столик для макіяжу та нанесення косметики, поєднують загальне і місцеве освітлення, що відповідає вимогам господарів.
Особливості проектування мансардної гардеробної кімнати
Простір гардеробної кімнати повинен бути облаштований відповідно до потреб конкретної сім’ї. І річ не тільки в тому, що в жіночому гардеробі часто більше речей, ніж в чоловічому, а розміри дитячого одягу і взуття з часом змінюються. Під час проектування приміщення важливо враховувати зростання, розміри і особисті переваги членів сім’ї в одязі.
Хтось віддає перевагу плащам і довгим сукням, а комусь потрібно виділити більше місця для літнього одягу і коротких нарядів. Тільки оцінивши домашній гардероб, можна буде обчислити співвідношення відкритих і закритих секцій мансардної гардеробної кімнати.
У будь-якому разі в приміщенні краще передбачити такі меблі:
- шафу-купе зі стійками, основними відсіками і шухлядами для складування. Вона дозволяє задіяти простір від підлоги до стелі і виділити місце для одягу, постільної білизни і банного приладдя;
- стійки і полиці для верхнього одягу і взуття з секціями для головних уборів, сумок і теплих речей. Нерідко їх залишають відкритими, а для захисту від пилу використовують штори, мішки на блискавках або складають речі в об’ємні пластикові контейнери;
- висувні ящики, кошики, ємності і штанги, які знадобляться для зручного користування приміщенням невеликої площі;
- неформатні меблі з індивідуальним дизайном (наприклад, кутові шухляди, вузькі ніші тощо). Вони стануть у пригоді в гардеробі на мансарді для дизайнерського облаштування невисоких сліпих зон;
- корисні аксесуари, як-от органайзери з кишенями для тапочок і дрібниць, спеціальні плечики для бюстгальтерів або брюк, кронштейни-тримачі для краваток тощо, які краще відразу передбачити в проекті.
По вертикалі простір гардеробної кімнати зазвичай ділять на 3 зони зберігання – нижню, середню і верхню, де розташовують, відповідно, більш-менш затребувані речі. Підлогу зазвичай покривають керамічною плиткою або іншим легкоочисним покриттям.
Скільки коштує гардеробна кімната на мансардному поверсі
За аналогією з іншими приміщеннями ціна мансардної гардеробної кімнати визначається не стільки вартістю меблів та інших предметів інтер’єру, скільки технологією будівництва котеджу і особливостями облаштування даху і всього мансардного поверху. Але все ж облаштування гардероба на мансарді може бути більш вигідним, ніж будівництво такої ж кімнати на нижньому поверсі.
Для зберігання речей на мансарді можна використовувати практично весь відведений простір, включаючи невисоку сліпу зону між підлогою та стелею, а не тільки житлову частину приміщень, яка обмежується висотою стель в 1,9 м і більше. На нижньому поверсі такої переваги немає, а значить у бюджет потрібно буде закладати й ціну облаштування гардероба, і вартість ремонту сліпих зон мансардного поверху.
Переваги та недоліки гардеробної кімнати на мансардному поверсі
Мансардна гардеробна кімната має такі переваги.
- Оптимізація простору котеджу. Завдяки окремому приміщенню для речей і використанню сліпих зон під дахом у будинку буде більше вільного місця і стане легше наводити порядок.
- Близькість ванної і спальні. Завдяки мансардній гардеробній не потрібно буде спускатися вниз, щоб переодягнутися і взяти лазневі приналежності.
- Проте у гардеробній кімнаті на мансарді є і мінуси.
- Незручно зберігати верхній одяг. Мансардну гардеробну не вийде використовувати для речей, які потрібно надягати на вулицю, оскільки їх зазвичай залишають біля вхідних дверей.
Раціональне облаштування мансардних котеджів
З огляду на те, що гардеробна кімната не є повною мірою житловим простором, а використовується лише для зберігання речей і тимчасового перебування там людей, вимоги до нього занижені. Як вже говорилося, тут може взагалі не бути вікон, а саме приміщення нерідко розташовують із холодної північної сторони будинку. Тому знайти місце для невеликого гардеробного приміщення має сенс в більшості мансардних будинків.
ПІДПИШІТЬСЯ
Будьте в курсі нових ідей акцій та проектів. Ми відправляємо Вам тільки корисні матеріали.
Підписатися на наш Instagram